Smaczne rozwiązania na znudzone kanapki

Wiele osób twierdzi, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie. Powinno ono dostarczać wystarczającej ilości minerałów i witamin. Powinno dawać siłę na dalszą część dnia. Jednak to nie jedyny posiłek, który powinien być zbilansowany i prawidłowo skomponowany. Na śniadania i kolację najczęściej wybieramy kanapki, które dla wielu są już znudzoną wersją porannych i wieczornych posiłków.

Czy kanapki muszą być nudne? Jeśli codziennie smarujemy chleb masłem i nakładamy na kanapkę szynkę czy żółty ser, lepiej zastanowić się nad urozmaiceniem kanapek. Będą one wtedy nie tylko ciekawiej wyglądały, ale przede wszystkim będą smaczniejsze i pożywniejsze! Na urozmaiconej kanapce powinny znaleźć się warzywa, kiełki, a podłożem mogą być pasty kanapkowe. W większości sklepów dostępne są gotowe pasty kanapkowe, które bez obaw można nakładać na kanapki. Wiele z nich można zrobić samodzielnie we własnej kuchni.

Łatwe pasty kanapkowe do samodzielnego wykonania:

  • pasta na bazie suszonych pomidorów,
  • pasta ze szpinaku i bakłażana,
  • pasta z ciecierzycy z dodatkiem pestek słonecznika czy żurawiny,
  • pasta ze słonecznika,
  • pasta z tofu,
  • pasta z awokado,
  • pasta jajeczna z dodatkiem szczypiorku,
  • pasta z zielonego groszku.

Pasty kanapkowe posiadają wiele zalet. Są bardzo szybkie w przygotowaniu. Wystarczy jedynie zmiksować odpowiednie produkty i doprawić je do smaku. Aby przygotować dobre, wyraziste pasty, warto wcześniej podpiec ulubione warzywa. Można tak zrobić np. z ciecierzycą lub z bakłażanem. Do każdej pasty można dodać kilka kropel oliwy z oliwek, wtedy jej smak będzie nie tylko bardziej wyrazisty, ale również będzie miał bardziej aksamitną konsystencję. Samo nakładanie pasty kanapkowej jest szybkie i wystarczy nałożyć ją na pyszną kropkę chleba, żeby stworzyć urozmaicony posiłek na śniadanie czy kolację. Na tego typu kanapki, warto dodać świeżego pomidora z dodatkiem mielonego pieprzy lub gruboziarnistej soli. Warto kanapkę z pastą posypać kiełkami, które posiadają wysoką ilość witamin i są najlepszym urozmaiceniem codziennej diety.

Pyszne, kremowe, charakterystyczne w smaku. Takie właśnie są pasty kanapkowe, które są alternatywą klasycznych kanapek, znanych nam od lat (https://www.bee.pl/9160-pasty-kanapkowe). To również świetny sposób na przekonanie dzieci do jedzenia warzyw i wprowadzenie do diety nowych smaków. Odpowiednio wymieszane i zblendowane produkty stworzą kremowe pasty, które będą smakowały najmłodszym i osobom starszym. Alternatywne, nowoczesne pasty na kanapki to propozycja dla wszystkich. Zawsze wystarczy tylko dobrać odpowiednie składniki i połączyć je w taki sposób, aby konsystencja była odpowiadająca naszym gustom.

Food obraz autorstwa azerbaijan_stockers - www.freepik.com